Avl

Avlsrådgivere til tjeneste

Godt dyremateriale er grunnlaget for lønnsom drift. Avlsrådgiving hjelper deg med å få en tilpasset og god plan for den avlsmessige utviklingen du ønsker for din besetning. Ta kontakt med en av de spesialiserte avlsrådgiverne i ditt område!

Ingunn Nævdal

Husdyrkonsulent i Geno

Gro Knutsen, Område: Østlandet Sør, Telefon: 913 76 416, gro.knutsen@tine.no

Njål Vestøl, Område: Østlandet Sør. Telefon: 913 76 415, njal.vestol@tine.no, Avlsrådgiver også i kjøttfebesetninger

Anne Ingeborg Aasen Horten, Område: Østlandet Nord, Telefon: 971 25 519, anne.i.horten@tine.no

Berit Grindflek, Område: Østlandet Nord, Telefon: 416 05 661, berit.grindflek@tine.no, Avlsrådgiver også i kjøttfebesetninger

Einar Strand, Område: Østlandet Nord, Telefon: 952 11 107, einar.strand@tine.no

Karen Birgitte Øvreness, Område: Østlandet Nord, Telefon: 977 77 879, karen.birgitte.ovreness@tine.no

Kari Nyborg, Område: Østlandet Nord, Telefon: 952 08 898, kari.nyborg@tine.no

Tore Joa, Område: Jæren og Agder, Telefon: 901 69 295, tore.joa@tine.no

Lars Byberg, Område: Jæren og Agder, Telefon: 977 43 774, Lars.byberg@tine.no, Avlsrådgiver også i kjøttfebesetninger

Jan Rasmussen, Område: Jæren og Agder, Telefon: 462 98 170, jan.rasmussen@tine.no, Avlsrådgiver også i kjøttfebesetninger

Hans Willy Tuft, Område: Hordaland og Ryfylke, Telefon: 913 77 961, Hans.willy.tuft@tine.

Svein Egil Skartveit, Område: Hordaland og Ryfylke, Telefon: 958 12 417, svein.egil.skartveit@tine.no, Avlsrådgiver også i kjøttfebesetninger

Jostein Harboe, Område: Hordaland og Ryfylke, Telefon: 924 66 228, jostein.harboe@tine.no

Silje Herlofsen Nes, Område: Sogn og Fjordane, Telefon: 907 31 484, silje.herlofsen.nes@tine.no

Jorunn Heggheim, Område: Sogn og Fjordane, Telefon: 994 71 796, Jorunn.heggheim@tine.no, Avlsrådgiver også i kjøttfebesetninger

Trond Skeide, Område: Møre og Romsdal, Telefon: 913 45 880, trond.skeide@tine.no

Lene Merete Kirkholt, Område: Møre og Romsdal, Telefon: 954 05 428, Lene.merete.kirkholt@tine.no, Avlsrådgiver også i kjøttfebesetninger

Ingunn Engdal, Område: Trøndelag, Telefon: 952 52 301, ingunn.engdal@tine.no, Avlsrådgiver også i kjøttfebesetninger

Jan Atle Bakkenget, Område: Trøndelag, Telefon: 952 52 295, jan.atle.bakkenget@tine.no, Avlsrådgiver også i kjøttfebesetninger

Hans Snerting, Område: Trøndelag, Telefon: 952 52 306, hans.snerting@tine.no

Leif Olav Rosendal, Område: Trøndelag (nord), Telefon: 952 52 366, leif.olav.rosendal@tine.no

Eivind Uleberg, Område: Nordland, Troms og Finnmark, Telefon: 958 20 760, eivind.uleberg@tine.no, Avlsrådgiver også i kjøttfebesetninger