Lettere å få REDX™ og SpermVital

Geno informerer om tiltak for å sikre bedre tilgjengelighet av REDX™ og SpermVital.

Det har kommet en del klager på at det har vært dårlig tilgang på REDX™ og SpermVital ute i dunkene. Geno har lagt om produksjonen slik at disse sædtypene blir produsert tidligere slik at sæd kommer ut i dunkene mens oksene fortatt er aktuelle å bruke. Det er nå mulig å velge mellom vanlig sæd, REDX og SpermVital i Geno avlsplan. Dersom dette velges på enkeltdyr, vil det på slike dyr kun komme opp henholdsvis REDX- eller SpermVital-okser.

Les saken på geno.no

Siste nytt

Danske råd om kalvingsavdelinger

Bilde …

«Indretning og smittebeskyttelse i kælvningsafdelingen» var tittelen på eit innlegg på Kvægkongres 2025 ved chefkonsulent Anja Juul Freudendal og kvægfagdyrlæge Malene Budde, hjå SEGES Innovation.

Valgte nytt fjøs framfor påbygg

Bilde …

Planen var å bygge om båsfjøset og skjøte på med et nybygg. Da prisforskjellen viste seg å være overraskende liten var ikke valget om å bygge alt nytt så vanskelig.

To populære eliteokser

Bilde …

Det er mange gode eliteokser nå, men vi velger å trekke fram 12445 NR Storos-P og 12453 NR Vossingen-ET. Disse to oksene er blant de som er hyppigst å se på de nye avlsplanene. Så det er bare å glede seg.

Ammekubesetningar har også suksess med SenseHub

Bilde …

Med aktivitetsmålar tok Ole A Lerfald steget frå bruk av eigen okse til i hovudsak inseminering.

Valgte nytt fjøs framfor påbygg

Bilde …

Planen var å bygge om båsfjøset og skjøte på med et nybygg. Da prisforskjellen viste seg å være overraskende liten var ikke valget om å bygge alt nytt så vanskelig.Ingress