Genopodden: Kalvestell fra avvenning til kalving

«Det er bedre å bygge kalv enn å reparere ku» er noe av det du kan høre om i denne episoden av Genopodden der gjester er Knut Ove Hennum (TINE) og Knut Ingolf Dragset (Geno). Vi hører også fra bonde Svein Skar på Nordmøre.

Ny episode publiseres den første onsdagen hver måned, og er tilgjengelig både på Spotify, Itunes, soundcloud og Acast. Søk etter Genopodden på den appen du velger å bruke, eller hør på herfra direkte. 

Hver episode av Genopodden legges også ut på denne siden

Siste nytt

Økonomisk gevinst av økt fôreffektivitet

Bilde …

Økt fôreffektivitet kan gi en økonomisk gevinst i mjølkeproduksjonen. Med grunnlag i registreringer av individuelt fôropptak, ytelse og vektutvikling i 14 mjølkekubesetninger de fire siste årene har Geno sett nærmere på den potensielle økonomiske gevinsten ved ulike nivåer av fôreffektivitet.

Todelt kuflokk et resultat av struktur og marked

Bilde …

Kuflokken er fysisk delt i to grupper, der ene delen er i høglaktasjon, mens den andre gruppa er i senlaktasjonen og nærmer seg avsining.Kuflokken er fysisk delt i to grupper, der ene delen er i høglaktasjon, mens den andre gruppa er i senlaktasjonen og nærmer seg avsining.

Avlsrådgiver med langt framskreden kugalskap

Bilde …

Jorunn Heggheim har vært opptatt av storfeavl siden hun var en neve stor. Når hun gir seg som avlsrådgiver til sommeren kan hun se tilbake på litt av en utvikling i storfeavlen.

27 000 leser Buskap

Bilde …

Offisielle lesertall fra Kantar Media forteller at 27 000 leser en utgave av Buskap.

Økt drektighet mixed sæd

Bilde …

Mixed Angus SpermVital ble nylig lansert i Norge. Nå har også også Mixed Charolais Spermvital kommet på markedet.