Genopodden: Bruk av NRF-embryo i eget fjøs

I den nyeste episoden har vi besøk av embryoveterinær Vilde Granne Kvale og avlsforsker Anne Guro Larsgard i Geno. Dagens tema er embryoteknolgoi og hvordan bruke embryo i egen besetning. Podden stikker også en rask tur innom fjøset til Geno sin styreleder Vegard Smenes.

Noen gode tips fra denne Genopoddens gjester: Mottakerdyret skal ville ha en kalv, - velg dyr med god fruktbarhet når du legger inn embryo. Rådfør deg med din nærmeste embryoveterinær! Har du missa på en brunst og ser blødning; bruk embryo og spar 14 dager sammenlignet med å vente på neste brunst!

Ny episode publiseres den første onsdagen hver måned, og er tilgjengelig både på Spotify, Itunes, soundcloud og Acast. Søk etter Genopodden på den appen du velger å bruke, eller hør på herfra direkte. Hver episode av Genopodden legges også ut på denne siden

Siste nytt

Todelt kuflokk et resultat av struktur og marked

Bilde …

Kuflokken er fysisk delt i to grupper, der ene delen er i høglaktasjon, mens den andre gruppa er i senlaktasjonen og nærmer seg avsining.Kuflokken er fysisk delt i to grupper, der ene delen er i høglaktasjon, mens den andre gruppa er i senlaktasjonen og nærmer seg avsining.

Avlsrådgiver med langt framskreden kugalskap

Bilde …

Jorunn Heggheim har vært opptatt av storfeavl siden hun var en neve stor. Når hun gir seg som avlsrådgiver til sommeren kan hun se tilbake på litt av en utvikling i storfeavlen.

27 000 leser Buskap

Bilde …

Offisielle lesertall fra Kantar Media forteller at 27 000 leser en utgave av Buskap.

Økt drektighet mixed sæd

Bilde …

Mixed Angus SpermVital ble nylig lansert i Norge. Nå har også også Mixed Charolais Spermvital kommet på markedet.

Vi hjelper deg med å skreddersy avl i din besetning

Bilde …

Tine Rådgiving og Geno står sammen for å øke tilbudet om avlsrådgiving over hele landet.