Tine
Tine samler kreftene om klimaplan, grovfôr og kalvehelse i 2026
TINEs bærekraftsstrategi spenner fra gård til butikk. I 2026 retter vi derfor ekstra oppmerksomhet mot tre tiltak som har stor betydning ute på gårdene: klimaplan, grovfôrkvalitet og kalvehelse. Samlet handler dette om god agronomi, god dyrevelferd og lønnsom drift.
Flere klimaplaner
I dag har rundt 27 prosent av TINE-gårdene en egen klimaplan. Målet er at de aller fleste har dette på plass innen utgangen av 2027. For å få til det styrker TINE kapasiteten innen klimarådgiving betydelig.
– Vi forbereder oss på å kunne levere et stort antall klimaplaner i samarbeid med Norsk Landbruksrådgiving i tiden framover, sier Mari Stenersen, sjef for TINE Rådgiving.
En klimaplan er et praktisk verktøy som gir oversikt over utslippene på den enkelte gård og viser hvor det er mulig å gjøre forbedringer. Planen kan utarbeides av TINE Rådgiving eller Norsk Landbruksrådgiving, enten individuelt eller i grupper. Kostnadene kan dekkes gjennom statlig tilskudd etter søknad, og det vil komme mer informasjon og flere tilbud lokalt etter hvert som kapasiteten øker.
Grovfôr med høyere kvalitet
God grovfôrkvalitet er avgjørende for økonomien i drifta, dyrehelse og utslipp fra drøvtyggeren. Selv om temaet har vært høyt på agendaen i flere år, har det vist seg krevende å få til varige endringer i praksis. Målet i TINEs bærekraftsstrategi er å ha en norskandel i fôret på over 85 prosent. Derfor blir grovfôr et viktig satsingsområde i 2026.
Tidlig høsting kan gi høyere næringsinnhold og bedre fordøyelighet, og flere slåtter med kortere veksttid kan bidra til både bedre fôrkvalitet og lavere metanutslipp. Å delta i grovfôrprogrammet, ta grovfôrprøver og bruke verktøy som Eana Skifte gir et godt grunnlag for å bli en bedre grovfôrdyrker.
Kalvehelse
Kalvehelse er en viktig del av både dyrevelferd og framtidig produksjon. Etter flere år med negativ utvikling for kalv i Dyrevelferdsindikatoren, snudde trenden i 2024 og har fortsatt å øke siden. Allikevel er det fortsatt stor variasjon mellom besetninger og distrikter, og det er viktig å holde arbeidet oppe.
Ta gjerne en titt i den digitale kalvebrosjyren på våre nettsider og kontakt din rådgiver for å drøfte utfordringer og muligheter på egen gård.
Mer aktivitet i produsentlagene
Bærekraftssarbeidet vil også bli løftet gjennom økt aktivitet i produsentlagene. – Vårt ønske er at alle produsentlag gjennomfører minst ett møte knyttet til en av bærekraftsprioriteringene, sier organisasjonssjef Bjørn Halvor Åsland.
Flere lag har allerede vist vei gjennom samarbeid og felles fagmøter. God agronomi er bærekraftig og i de fleste tilfeller også lønnsom. Det er nettopp dette arbeidet TINE nå ønsker å samle kreftene om og løfte fram i fellesskap.
.jpg)
Ønsker du å bestille klimaplan allerede i dag? Scann
QR-koden for å åpne bestillingsskjemaet.
Medlemssenteret og avregningskontoret slått sammen
.jpg)
Merete Høgaas
Fra januar er TINE Medlemssenter, Avregningskontoret og overvåking samlet i en enhet - Norsk melkeråvare Servicesenter (NMR Servicesenter). I praksis betyr dette at vi samler ressursene for alle spørsmål og henvendelser som gjelder avregning, sykdomsovervåkning, melkekvalitet, rådgiving, og faktura på ett sted.
– Når vi samler folk og kompetanse, er målet å bli mer fleksible og bedre rustet til å hjelpe deg når du tar kontakt, sier Merete Høgaas, som vil lede NMR Servicesenter framover.
Det er fortsatt de samme trivelige og dyktige medarbeiderne på telefonen. Innvalgene er uendret i første omgang, men på sikt er ambisjonen at det skal bli færre valg å ta og kortere vei til riktig svar, avslutter Høgaas.

