Økt drektighet mixed sæd
Mixed Angus SpermVital ble nylig lansert i Norge. Nå har også også Mixed Charolais Spermvital kommet på markedet.
Med midler fra Fylkesmannen i Agder skal det bli større fart i ombyggingen fra båsfjøs til løsdrift.

Buskap har besøkt to av pilotbrukene i Agder-prosjektet og har også vært innom ett bruk som allerede har bygd om og ett bruk der kyrne flytter inn i ny liggeavdeling til høsten. Vi har også reportasje fra bruk i Engerdal som kombinerer gammelt og nytt. Les og få ideer.
Les om Agderprosjektet og bygningsrådgiverens tips for billigere bygg
Bygger nytt - men vil ikke bli stor
Allsidig drift - og nå er planen nytt kufjøs
Mixed Angus SpermVital ble nylig lansert i Norge. Nå har også også Mixed Charolais Spermvital kommet på markedet.
Tine Rådgiving og Geno står sammen for å øke tilbudet om avlsrådgiving over hele landet.
Hvor godt vokser kvigene, og er det noen sammenhenger mellom brystomfang ved første kalving, ytelse og holdbarhet?
En internasjonal undersøkelse publisert i Science viser at blanding av grasarter, belgplanter og urter øker produktiviteten, reduserer N-behovet og er klimamessig fordelaktig.
Ulende sirener og blålys som reflekteres i snøen. Tett røyk og flammer som sluker alt de rører ved. Vinduer som knuser i tusenvis av små glassbiter. I januar 2024 utspiller det seg et mareritt hos Leif Reier Tønneberg på Salerud gård i Aurskog Høland.